О проекте

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta iniciētās akcijas “Lasīsim dzejiņas” mērķis ir plašai sabiedrībai, īpaši bērniem un viņu vecākiem, vecvecākiem, skolām un bērnudārziem laikā no 2018. gada 1. septembra līdz novembrim dot iespēju nolasīt skaļi dzejoli, to ierakstīt un saglabāt savu balsi vēsturei. “Lasīsim dzejiņas” (Lasi skaļi #2) ir turpinājums plašu sabiedrības atsaucību 2017. gadā guvušai akcijai “Skandē Veidenbaumu” (Lasi skaļi #1), kur ikvienam bija iespēja skaļi ielasīt kādu no Eduarda Veidenbauma dzejoļiem.

Kā piedalīties?

Veic audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē un augšupielādē šajā vietnē. Varēsi sekot arī statistikai, lai noskaidrotu akcijas populārāko bērnu dzejoli, kā arī balsot par sev tīkamāko dzejas lasījumu.

Vēl viena iespēja piedalīties akcijā ir Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur 1. stāvā, netālu no centrālās ieejas atrodas audioierakstu kabīne jeb “Veidenbauma studija”. Kabīnē var izvēlēties kādu Veidenbauma dzejoli, nolasīt to skaļi un ierakstu saglabāt.

Pēc tam, kad redaktors būs noklausījies ierakstu, tas tiks apstiprināts un e-pastā saņemsi saiti uz savu dzejoļa lasījumu, ar to varēsi dalīties sociālajos tīklos. Paralēli tiks veidota akcijas redaktoru izlase Youtube.

Par sabiedrības iesaisti

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un informācijas analīzes rīkus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti lietojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībai un vispārējai izziņai.

LU LFMI jau realizējis un joprojām realizē vairākas nozīmīgas sabiedrības iesaistes akcijas saistībā ar kultūrvēsturisko mantojumu, piemēram, folkloras materiāla digitālās krātuves papildināšanu akcijās “Simtgades burtnieki” un “Valodas talka”.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.